Izvor: B92, 08.Nov.2008, 15:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi uspeh Matematičke gimnazije

Beograd -- Učenici Matematičke gimnazije iz Beograda osvojili su prvo mesto u ekipnom i pet prvih nagrada u pojedinačnim takmičenjima na Ruskoj matematičkoj olimpijadi.

Ovo je jedno od najprestižnijih i najozbiljnijih takmičenja koje tradicionalno organizuje Rusija za odabir svojih predstavnika za međunarodna takmičenja. Organizator takmičenja održanog od 3. do 8. novembra je poznata specijalizovana gimnazija "Kolmogorov", po čijem uzoru je i osnovana Matematička gimnazija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz Beograda.

Propozicije takmičenja su izuzetno stroge i teške, dva dana se takmiče ekipe, a tri dana je pojedinačno takmičenje iz posebnih oblasti matematike (algebra i teorija brojeva, kombinatorika i matematička logika, geometrija).

Ovo takmičenje je „zatvorenog" tipa, znači učestvuju samo najbolje ekipe svih ruskih škola i još par iz nekih bivših sovjetskih republika.

Ovog puta pozvani su i naši srednjoškolci, jer su prethodnih godina na međunarodnim takmičenjima iz matematike postizali zavidne rezultate.

Nagrađeni su Teodor fon Burg, Dušan Milijančeviić, Aleksandar Vasiljković i Luka Milićević.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.