Novi protest podrške u Beogradu vernicima SPC u Crnoj Gori

Izvor: RTS, 24.Jan.2020, 21:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi protest podrške u Beogradu vernicima SPC u Crnoj Gori

U organizaciji Studentskog kluba Pravnog fakulteta ispred Crkve Svetog Marka u Beogradu održan novi protest u znak podrške i solidarnosti sa Srbima i Srpskom pravoslavnom crkvom u Crnoj Gori nakon usvajanja Zakona o slobodi veroispovesti.
Organizatori su na skupu, koji je blagoslovio patrijarh Irinej, naveli da je država Srbija neadekvatno reagovala nakon usvajanja spornog zakona u crnogorskom parlamentu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i ukazali na neaktivnost državnih organa.

Poručili su da će zbog toga od 28. januara do 3. februara organizovati potpisivanje peticije za narodnu inicijativu koja bi bila predata Skupštini a radi usvajanja rezolucije o ugroženosti prava Srba u Crnoj Gori.
Učesnicima skupa obratili su se sveštenik Stojadin Pavlović, novinar Boris Malagurski, profesor Zoran Čvorović sa kragujevačkog Univerziteta i predsednik crnogorske opozicione "Prave Crne Gore" Marko Milačić, da bi se potom okupljeni prošetali centralnim gradskim ulicama.
Na početku šetnje nalazila se velika crnogorska trobojka sa natpisom "Berane", a trasa je išla do Predsedništva i do Beogradske patrijaršije i Saborne crkve gde je održan moleban.
Na protestu su viđeni univerzitetski profesori Čedomir Antić i Dejan Mirović, a okupljanje je proteklo mirno i nije zabeleženo veće prisustvo policajaca.
Prvi protest podrške u Beogradu u organizaciji Studentskog kluba Pravnog fakulteta, a potom litija i moleban održani su prošlog petka.
Skupština Crne Gore usvojila je krajem prošle godine sporni Zakon o slobodi veroispovesti koji je izazvao veliki otpor tamošnjih vernika i Mitropolije crnogorsko-primorske, zbog čega su organizovane protestne šetnje i molebni širom zemlje, ali i u Srbiji i Republici Srpskoj.

Nastavak na RTS...






Povezane vesti

LITIJA STIGLA PRED UN: Narod ne da svetinje, MILOVA OTIMAČINA NEĆE PROĆI! (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 25.Jan.2020, 17:35

Ispred sedišta Ujedinjenih nacija u Ženevi održava se protest povodom spornog Zakona o slobodi veroispovesti u Crnoj Gori...U organizaciji Mića Ralevića iz Berana i uz blagoslov vladike Joanikija, veliki autobus sa oko 60 vernika stigao je iz Berana u Ženevu, kako bi učestvovao u protestnoj litiji...Podsećamo,...

Nastavak na SrbijaDanas.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.