Novčane nagrade za studente

Izvor: Politika, 11.Apr.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novčane nagrade za studente

Beogradski akademci koji su u Beču osvojili treće mesto na međunarodnom nadmetanju iz arbitraže dobili po 20.000 dinara

Rektor Beogradskog univerziteta profesor dr Branko Kovačević primio je juče u Rektoratu studente beogradskog Pravnog fakulteta koji su osvojili treće mesto u Beču na međunarodnom takmičenju iz oblasti arbitraže i međunarodnog trgovinskog prava. A dekan beogradskog Pravnog fakulteta profesor dr Mirko Vasiljević uručio im je povelje i novčane nagrade. >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << Učesnici na takmičenju u Beču, kao i nastavnici koji su ih pripremali, docent Vladimir Pavić i asistent mr Milena Đorđević, dobili su po 20.000 dinara.

– Postigli ste izvanredan uspeh. Uspeh je vaš, ali i Pravnog fakulteta, i Beogradskog univerziteta i cele Srbije – rekao je rektor, čestitajući studentima koji su se na engleskom jeziku u prestonici Austrije nadmetali sa 1.800 akademaca sa 178 svetskih univerziteta iz sedamdesetak zemalja. I iza sebe ostavili kolege čiji je maternji jezik upravo engleski.

Beogradska ekipa u sastavu Marija Marošan, Miloš Bingulac, Nataša Lalatović, Olga Cvetković, Dragan Jandrić, Ksenija Boreta, Marko Jovanović, Branka Babović i Aleksandar Ugljevarević eliminisala je timove studenata sa Univerziteta Hajdelberg iz Nemačke, sa američkih univerziteta "Sirakuza" i "Lojola", Univerziteta "Viktorija Velington" sa Novog Zelanda, australijskog fakulteta Murdok, kao i Njujorškog univerziteta i kanadskog fakulteta Otava. A naša studentkinja Dragana Jandrić proglašena je najboljim govornikom u polufinalu.

Ovogodišnja ekipa sa beogradskog Pravnog fakulteta postigla je do sada najveći uspeh. I ranije su studenti prava iz naše prestonice bili uspešni u nadmetanju iz arbitraže, ali se nikada do sada nisu plasirali u sam vrh. Ovoga puta su od devojaka i mladića sa beogradskog Pravnog fakulteta samo bile bolje njihove kolege sa Zagrebačkog sveučilišta i Univerziteta Frajburg u Nemačkoj.

A. Brkić

[objavljeno: 11.04.2007.]

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.