Izvor: Press, 17.Jan.2010, 23:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ništa od rasta proizvodnje?!
Bankari očekuju da će Srbija ove godine imati nastavak pada BDP-a od 0,5 odsto, a ne rast od 1,5 procenta, kako je Vlada procenila
Analitičari međunarodne bankarske grupacije Unikredit u januarskom izveštaju procenili su da će bruto domaći proizvod Srbije u 2010. godini imati pad od 0,5 odsto. Prognoza bankara suprotna je očekivanjima Vlade Srbije, koja je budžet za ovu godinu bazirala na privrednom rastu od 1,5 odsto.
Nova procena pada BDP-a Srbije u 2010. godini blaža je nego u prethodnom kvartalnom...
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.









