Izvor: B92, 03.Apr.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemanjina (skoro) otvorena

Beograd -- Beograđani od danas ponovo mogu da saobraćaju Nemanjinom ulicom, ali bez trotoara.

Vozači mogu da koriste sve raskrsnice sa tom ulicom, ali će pešaci na novi trotoar morati da čekaju još pet dana. Krenuo je i deo javnog saobraćaja. Očekuje se da će u narednih desetak dana tom ulicom krenuti i tramvaji, nakon pregleda tramvajskih šina i kontaktne mreže i dobijanja upotrebne dozvole. U narednih nekoliko dana biće završeni i sitniji poslovi na uklapanju trotoara >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa ulazima na susednim zgradama i trotoarima okolnim ulicama.

Trolejbuski saobraćaj ulicom Kneza Miloša od jutros je ponovo uspostavljen, a linije 83 i 78 saobraćaće ponovo Nemanjinom ulicom nakon tehničkog prijema kolovoza što se očekuje za nekoliko dana.

Oni koji se voze tramvajem moraju takođe imati još malo strpljenja, kaže direktor direkcije za puteve, Branko Smiljanić. "Tramvajski saobraćaj neće biti u funkciji dok se ne završi tehnički prijem i ne dobije upotrebna dozvola. Tehnički je prijem u toku. Mi očekujemo da će sledeće nedelje da komisija završi tehnički pregled i da upotrebnu dozvolu, s obzirom da smo postavili kompletne šine i mrežu", kaže Smiljanić.

Nakon pet meseci rekonstrukcije završena je jedna od najvažnijih saobraćajnica, a grad za leto planira rekonstrukciju Autokomande.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.