Izvor: Blic, 16.Avg.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemaju za prevoz do škole

Nemaju za prevoz do škole

Više od 50 odsto učenika, prema ovom istraživanju, pripada nekoj od socijalno ugroženih kategorija. Mnogi od njih nemaju odgovarajuću odeću, obuću, školski pribor, udžbenike, sveske, u školu dolaze gladni, nemaju novca za užinu, izostaju sa nastave, jer troškovi prevoza, iz seoskih i prigradskih naselja, često prevazilaze mesečna primanja roditelja.

Prebukirana odeljenja

Priliv velikog broja izbeglica i raseljenih lica najteže je pogodio škole u optinama koje zbog siromatva i inače nemaju dovoljno prostora (Blace, Kuršumlija, Prokuplje), pa se radi u tri smene, a odeljenja su prebukirana i imaju i do tri puta više đaka od standardnog broja.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.