Nemačka će dozvoliti eutanaziju

Izvor: Vostok.rs, 31.Jul.2012, 23:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemačka će dozvoliti eutanaziju

31.07.2012. -

Ministarstvo pravde Nemačke priprema nacrt zakona koji oslobađa od krivične odgovornosti ljude koji pomažu svojim teško bolesnim rođacima i prijateljima da okončaju sa životom.

Osim toga odgovornosti se oslobađaju i lekari i medicinske sestre koje vrše ubistvo iz milosrđa. Nemački nacrt zakona se tiče samo slučajeva eutanazije na nekomercijalnoj osnovi.

Na današnji dan je eutanazija nezakonita u Nemačkoj. Smatra se za zločin. Eutanazija je dozvoljena samo u četiri zemlje Saveta Evrope: Belgiji, Holandiji, Luksemburgu i Švajcarskoj.

Izvor: Golos Rossii, foto: © Flickr.com/hitthatswitch/cc-nc-by-sa 3.0    

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.