Izvor: B92, 26.Jun.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Nema odgovornih institucija"
Beograd -- Direktorka Fonda za humanitarno pravo Nataša Kandić kaže da u Srbiji nisu stvorene odgovorne institucije.
Nataša Kandić je izjavila da su odgovorne institucije garancija da se zločini neće ponoviti i dodala da nevladine organizacije nisu uspele da izvrše pritisak na Vladu Srbije i državne institucije da preuzmu odgovornost za nasleđe prošlosti.
Obrazlažući izveštaj o tranzicionoj pravdi u Srbiji, Crnoj Gori i na Kosovu, ona je ocenila da je to >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << posledica nedostatka političke volje i nemoći da oni koji su počinili zločine budu udaljeni iz vojske, policije i drugih institucija.
"Princip jednakosti pred zakonom u Srbiji je počeo da funkcioniše pod pritiskom međunarodne zajednice. Princip jednakosti najviše se vidi na suđenju optuženima za ratne zločine, ali su optužnice manjkave, a sudovi i tužilaštva su pod instrukcijama izvršne vlasti", kaže ona.







