Izvor: Danas, 01.Dec.2014, 22:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nelogične promene
Pitam nadležne za najavljene promene Zakona o saobraćaju zašto kažnjavaju mlade zbog nemarnosti drugih. Zašto zbog nemara države, saobraćajne policije, koja je inače malo prisutna tamo gde treba, i ostalih odgovornih, kažnjavate ovu i sve naredne punoletne generacije.
Zar zbog jednog pijanog momka, koji je, između ostalog, bez vozačke dozvole, ostali dvadesetogodišnjaci koji rade kao kuriri i vozači u raznim firmama, ili na dostavi brze hrane i ostali koji su posao >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << našli zahvaljujući vozačkoj dozvoli, sada treba da ostanu bez posla. Šta sada treba da rade učenici koji su izabrali obrazovni profil „vozač motornih vozila“. Oni sada imaju 19 godina i završni su razred. Da li do 21. godine treba da kradu? Da li momci koji voze dizel kombi od 1.900 ccm predstavljaju veću opasnost od onih koji voze golf 1.4 tsi koji serijski ima 150 ks. Razmislite koje su to nelogičnosti i koji su to parametri i ko se kome ulaguje ovom brzom promenom zakona.





