Najveće naselje u Valjevu bez grejanja

Izvor: Blic, 02.Dec.2015, 15:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najveće naselje u Valjevu bez grejanja

Najveće gradsko stambeno Naselje Oslobodilaca Valjeva ostalo je bez grejanja, stanari se žale da su im radijatori prethodno nekoliko dana bili mlaki, ali u gradskoj “Toplani” demantuju da je došlo do nestašice mazuta.

Žitelji ovog naselja koji su prijavili probleme, tvrde da su prethodnih dana zbog mlakih radijatora morali da dogrevaju stanove.

- Kada smo pozvali servis “Toplane”, mislivši da je došlo do nekog kvara na mreži i da treba da provere sistem, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << rečeno nam je da nemaju dovoljno mazuta, da moraju da štede i da je zbog toga niža temperature u stanovima. Ne znam kako od nas očekuju da redovno plaćamo račune, kada moramo da se dogrevamo na struju - kaže jedan od stanara Naselja Oslobodilaca.

Direktor “Toplane” Dejan Filipović kaže da je do prekida grejanja došlo zbog priključenja Ekonomske škole i nekoliko obližnjih zgrada na daljinski sistem grejanja, ali tvrdi da grejanja nije bilo samo sat vremena.

- Tvrdnje da su radijatori i pre ovoga bili mlaki su neosnovane, ne štedimo na mazutu, već spoljna temperatura diktira količinu toplote koja se šalje korisnicima. Imamo dovoljnu količinu energenta i svake sedmice stižu nove - kaže Filipović.

Kako je objasnio, “Toplana” ima oko 200 tona mazuta u rezervi, što je dovoljno za grejanje u narednih 15 dana svih 4.000 korisnika, od kojih je više od polovine u Naselju Oslobodilaca Valjeva.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.