Izvor: Kurir, 26.Jul.2011, 15:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NIS KUPIO PRVU PUMPU U REPUBLICI SRPSKOJ
BEOGRAD - Naftna industrija Srbije (NIS) kupila je prvu benzinsku stanicu u Republici Srpskoj (BiH), koja se nalazi na izlazu iz Banjaluke, na auto putu prema Gradiški, saopštila je ta naftna kompanija.
U narednom periodu planirana je rekonstrukcija i modernizaciji tog maloprodajnog objekta "Trn-2", koji će poslovati pod brendom NIS Petrol.
NIS je osim prodajnih aktiva u Republici Srpskoj, početkom ove godine, osnovao "Jadran naftagas", zajedničko preduzeće sa ruskom kompanijom >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << "Neftegazinkor" i započeo poslove u oblasti istraživanja i proizvodnje ugljovodonika.
Strategijom NIS-a predviđen je razvoj kompanije u regionu, poseća se u saopštenju i dodaje da je izlaskom na inostrana tržišta NIS usmeren, pre svega, na zemlje u regionu poput BiH, u kojima je procenjeno da postoje najveće sinegije i potencijal na tržištu.
NIS kupio prvu pumpu u RS
Izvor: Nezavisne Novine, 26.Jul.2011
BEOGRAD, BANJALUKA - Naftna industrija Srbije (NIS), čiji je vlasnik ruski "Gazpromneft", ušla je na tržište BiH i kao distributer kupujući benzinsku pumpu u Trnu, na magistralnom putu Banjaluka - Gradiška, saopšteno je juče iz te kompanije.






