Izvor: Blic, 26.Sep.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Miloševićevi novinari da odu

Miloševićevi novinari da odu

BEOGRAD (Beta) - Član Upravnog odbora Radio-televizije Srbije Stojan Cerović izjavio je juče da će podneti ostavku ukoliko od generalnog direktora RTS Aleksandra Crkvenjakova ne dobije zadovoljavajuće objašnjenje za ostanak grupe novinara i bivših funkcionera RTS u toj medijskoj kući.

Cerović je rekao agenciji Beta da je reč o grupi od dvadesetak 'ljudi koji su simbolično predstavljali najgore lice bivšeg režima'. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<

On je ponovio da pre svega misli na bivšeg glavnog i odgovornog urednika Informativnog programa RTS Milorada Komrakova, ali je naveo da su na spisku za otpuštanje, koji je UO RTS sačinio još pre nekoliko meseci, i Spomenka Jović, Mila Štula i Krste Bjelić.

'Postoji vrlo veliki pritisak i očekivanje javnosti da ti ljudi više ne rade u RTS', ocenio je Cerović.

Direktor RTS Crkvenjakov rekao je nedavno agenciji Beta da u RTS neće biti masovnog otpuštanja novinara i bivših funkcionera koji su bili bliski ranijoj vlasti.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.