Izvor: B92, 12.Maj.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Milosavljević: Uhapšeni Kinez nema SARS
Beograd -- Ministar zdravlja u Vladi Srbije Tomica Milosavljević rekao je za B92 da je definivno utvrđeno da kineski državljanin koji je juče bio zadržan u Institutu za infektivne i tropske bolesti, zbog sumnje na SARS, nema tu bolest. "Međutim, iz predostrožnosti doneta je odluka tokom jučerašnjeg dana da ta osoba ipak bude zadržana una bolničkom ispitivanju i praćenju narendih dana, a da se već od danas nastavi zdravstveni nadzor nad ostalim osobama iz te grupe u narednih deset >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dana, kako to propisuju propisi o kojima smo se zajednički dogovorili, jer to je jedan od načina za sprečavanje unosa bolesti u našu zemlju"
U izjavi za B92 dr Stiv Londsdejl iz organizacije Euro Health Group kaže da lekari u Britaniji moraju da obaveste ministarstvo zdravlja ukoliko imaju pacijenta iz bilo kog područja sveta koje je zaraženo SARS-om. "Istog trenutka taj pacijent se izoluje, pogotovu ako ima bilo kakve simptome gripa", kaže naš sagovornik. "Znam da se u Britanskim školama izoluju deca iz inostranstva na oko deset dana kako bi se utvrdilo da nisu zaražena Sarsom. Međutim u našoj zemlji to nije tema o kojoj se razgovara jer nema mnogo slučajeva ljudi koji su zaraženi ovim virusom, kaže dr Stiv Londsdejl.












