Izvor: Blic, 29.Mar.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mehaničari iz Tunisa nepoželjni
Mehaničari iz Tunisa nepoželjni
Dok aviomehaničari 'Jat ervejza' i dalje štrajkuju i protestuju ispred hangara na surčinskom aerodromu, sedam mahaničara iz Tunisa pokušava da osposobi 'Jatove' avione za let. Delegacija 'Jatovih' štrajkača juče je ambasadoru Tunisa u SCG uručila protestno pismo, zahtevajući da ispita zakonitost rada tuniskih državljana u 'Jat ervejzu'.
- Pitamo se da li nekoliko ljudi koji nemaju licence, koji neprekidno rade, koji su pod >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << stalnim nadzorom i pritiskom mogu da garantuju bezbednost bilo kog aviona - rekao je juče Dragan Bogdanović, predsednik Sindikata aviomahaničara 'Jat ervejza', i za danas najavio ponovni skup mehaničara ispred Vlade. Aviomahaničari su poslali i zvanično pismo predsedniku Srbije Tadiću sa zahtevom da ih primi na razgovor. Štrajkački odbor Samostalnog sindikata inženjera vazduhoplovstva u 'Jatu' najavio je da će početi štrajk 2. aprila.
Nebojša Starčević, v.d. generalnog direktora 'Jat ervejza', pozvao je juče suspendovane aviomehaničare da do sutra, 30. marta, pismeno potvrde da žele da se vrate na posao - istakao je on.
M. J.









