Malteški red spreman da pomaže Srbiji

Izvor: Blic, 05.Dec.2010, 00:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Malteški red spreman da pomaže Srbiji

Ambasador Malteškog reda u Beogradu Alberto di Luka najavio je danas u razgovoru sa srpskim parlamentarcima da će ta humanitarna organizacija ubuduće pomagati Srbiji i upućivati joj humanitarnu pomoć ukoliko joj zatreba.

Luku su ugostili članovi Grupe prijateljstva Skupštine Srbije sa Malteškim redom, a ambasador je tom prilikom istakao da prisustvo te humanitarne organizacije u republičkom parlamentu omogućava lakšu komunikaciju sa državnim institucijama.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
- Od narodnih poslanika možemo da čujemo probleme, da ih razumemo i potom pronađemo u svetu fondove koji će pružiti humanitarnu pomoć Srbiji, kada joj je potrebna - kazao je Luka, objasnivši da aktivnosti te organizacije nisu vezane za katoličanstvo.

Član Grupe prijateljstva sa Malteškim redom Nenad Prokić novinarima je objasnio da je Malteški red veoma efikasan u celom svetu, naročito u Africi, kao i da kroz mrežu od 20 bolnica i 18.000 članova volontera obezbeđuje veliku medicinsku pomoć i podršku u raznim nevoljama koje mogu da zadese stanovništvo.

Malteški red od 2003. godine neguje diplomatske odnose sa Srbijom, pored koje na taj način sarađuje sa još 104 države, član je UN, a širom sveta ima više od 20 bolnica.

Srpski parlamentarci su objasnili da je u pitanju najmanja eksteritorijalna država u Evropi, koja zauzima prostor dve zgrade u Rimu, koja ima posebno uređenje, a kojom rukovodi "veliki majstor".

U toj državnoj strukturi bitnu ulogu ima "čuvar trezora", koji prima donacije, a potom ih raspoređuje onim državama i oblastima kojima je pomoć potrebna.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Malteški red spreman da pomaže Srbiji

Izvor: TimockeVesti.net, 05.Dec.2010

Ambasador Malteškog reda u Beogradu Alberto di Luka najavio je danas u razgovoru sa srpskim parlamentarcima da će ta humanitarna organizacija ubuduće pomagati Srbiji i upućivati joj humanitarnu pomoć ukoliko joj zatreba. ....Procitajte celu vest na izvornoj stranici ...Procitajte Opširnije..

Nastavak na TimockeVesti.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.