Izvor: Kurir, 10.Sep.2011, 23:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MALINARI NOĆE NA GLAVNOM TRGU U PRIJEPOLJU
PRIJEPOLJE - Na glavnom trgu u Prijepolju stacionirali su se malinari, članovi Unije proizvođača jagodičastog voća Zapadne Srbije, kojima je Policija u subotu ujutro zabranila okupljanje i protestnu vožnju ka Beogradu.
"U stalnom smo kontaktu sa kolegama iz drugih opština Zapadne Srbije", rekao je agenciji Beta predsednik udruženja malinara u Prijepolju Mirsad Obućina.
"Čekamo dogovor kako bi se, i pored zabrane, organizovali za najavljeni protest ispred Vlade Srbije.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << />
Noć ćemo provesti pod šatorom i ostaćemo ovde do daljnjeg", dodao je Obućina. Malinari protestuju zbog, kako kažu, "permanetno ponižavajućeg statusa" koji imaju kod države.
Otkupna cena maline ove godine, po njihovim rečima, nije dovoljna ni da se pokriju osnovni troškovi proizvodnje, te su mnogi zbog toga pretrpeli velike finansijske gubitke.
U Prijepolju se proizvodnjom maline bavi oko 700 registrovanih domaćinstava. Pozivu na protest odazvalo se oko 200, a noćas, ispod šatora na trgu kod Doma kulture, je četrdesetak najupornijih.
(Arhivska fotografija)



