Izvor: Blic, 21.Dec.2017, 01:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krkobabić obišao gazdinstvo u Mionici i prisustvovao konvenciji

Predsedik PUPS Milan Krkobabić obišao je danas gazdinstvo Bojinovića, u selu Robaje, opština Mionica, i upoznao se sa problemima sa kojima se ovaj poljoprivrednik suočava jer u selu ne postoji nijedna zadruga, saopšteno je iz te stranke.

Krkobabić je ponovio potrebu udruživanja poljoprivrednika u zadruge, kako bi mogli mnogo lakše da plasiraju svoje proizvode bez posrednika, raznih nakupaca, prekupaca.

Kako je saopšteno iz UPS-a, preoblm srpskog sela su mali >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << posedi koji tako usitnjeni ne mogu da se uključe u tržišnu utakmicu koja je surova i koja traži dobru organizaciju, standardnu ponudu, i dostupnost proizvoda.

Najveci problem srpskog seljaka je, kako se navodi, plasman na tržište a upravo to treba da mu omogući i olakša uključivanje u zadruge.

Inače, Krkobabić je prisustvovao konvenciju PUPS za lokalne izbore u Mionici. PUPS u Mionici nastupa samostalno pod rednim brojem 4.

U prisustvu velikog broja građana Mionice i stanovnika okolnih sela u Banji Vrujci, u hotelu Vrujci, održan je skup na kome je predsednik PUPS a Milan Krkobabić ponovio da je za razvoj srpskog sela neophodno obnoviti duh zadrzgarstva i istakao da selo ne može da opstane ukoliko nema zadrugu, ambulantu, školu, crkvu i poštu. Samo razvojem zadruga, udruživanjem postojecih u složene zadruge, uz veliku podršku vlade koja je ovog puta evidentna i opipljiva, srpska sela ce moci da opstanu, da se razviju, da zadrže mlade i verovatno povrate mnoge koji su otisli.

Krkobabić je, kako se navodi, pozvao prisutne da u nedelju glasaju za sebe i za budućnost svoje dece.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.