Izvor: Glas javnosti, 26.Maj.2009, 12:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
“Komgrap„ prodat budzašto
BEOGRAD - Da li radnici „Komgrapa“ treba da seku i jedu prste kojima su ga izgradili, a danas bespomoćno gledaju kako ga razni pljačkaju - pitanje je koje je juče postavio predsednik Organizacionog odbora manjinskih akcionara i zaposlenih HK „Komgrap“ Slavko Jelovac.
Kako tvrdi Branko Dragaš iz Organizacionog odbora malih akcionara, bruto vrednost kapitala nekadašnjeg građevinskog giganta je 140,7 miliona evra, a prodat je za svega 4,3 miliona evra.
- Sadašnje >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << vlasnike ne zanima građevina već biznis jer hoće da prodaju firmu za mnogo veće pare, a „Komgrapu“ uopšte nije bila potrebna privatizacija. Tražićemo raskid kupoprodajnog ugovora, vraćanje u pređašnje stanje i pokušati da nađemo ozbiljnog kupca koji će firmu dići na noge, a postoji opcija i da se imovina podeli - rekao je Dragaš.
Jelovac je naveo da su već podneli zahtev za raskid ugovora, ali da Agencija za privatizaciju, nadležna po tom pitanju, i dalje ćuti.
- Agencija gazduje tuđom imovinom i uopšte ih ne zanimaju naše analize. Sve dok se vlada ne osvesti i shvati da je ovo što se dešava katastrofa, pomaka neće biti - kaže Jelovac.
Predsednik granskog sindikata građevinarstva „Nezavisnost“ Ranko Drljević rekao je da se građevinska privreda Srbije nalazi u vrlo teškoj situaciji.
- Nezaposlenost je velika, mnogi kupoprodajni ugovori se raskidaju, sve je više građevinskih radnika koji rade na crno, što jedino odgovara poslodavcu, a šteti i državi i zaposlenima. Takođe, dugovanja građevinskoj privredi su preko 300 miliona evra - rekao je Drljević.
A zasto mislite da su Tadic i Dinkic tu , nametnuti?














