Izvor: B92, 26.Jun.2009, 18:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Komemoracija Olji Ivanjicki
Beograd -- U Narodnom pozorištu u Beogradu održana je komemoracija poznatoj slikarki Olji Ivanjicki, koja je preminula u sredu, u 78. godini.
Na komemoraciji se okupio veliki broj prijatelja, kolega i poštovalaca poznate slikarke. Ona će biti sahranjena u subotu, 27. juna, u Aleji velikana na Novom groblju u Beogradu.
Trag koji je Olja Ivanjicki ostavila iza sebe je neizbrisiv. Iako fizički nije među nama, sećanje na nju i njena dela ostaju večni - čulo se na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << komemoraciji poznatoj slikarki održanoj u Narodnom pozorištu u Beogradu.
U međuvremenu, fond Ribnikar - "Politika" saopštio je da će pokrenuti inicijativu da se Olji Ivanjicki posmrtno dodeli francuski orden Legije časti.
U međuvremenu, osnovan je i Incijativni odbor koji je predložio da se poznatoj slikarki podigne spomenik u Gornjem Adrovcu, kod Niša, pored ruske crkve Sv. Trojice.








