Izvor: B92, 26.Maj.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ko nije prijavio imovinu
Beograd -- Odbor za rešavanje sukoba interesa pokrenuće postupak protiv nekoliko desetina funkcionera jer nisu dostavili izveštaj o svojoj imovini.
Izveštaj o imovini dostavilo je oko 2.500 funkcionera. Osamnaest funkcionera Vlade Srbije, 14 poslanika parlamenta Srbije i devet funkcionera Izvršnog veća Vojvodine nisu podneli izveštaje o imovini, na šta ih obavezuje Zakon o sprečavanju sukob interesa.
Među onima protiv kojih će biti pokrenut postupak su pomoćnik >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ministra unutrašnjih poslova Miroslav Milošević, zamenik ministra za kapitalne investicije Miodrag Jocić, pomoćnik ministra za rad Jelena Milenković Orlić, sekretar Kancelarije za pridruživanje EU Tanja Mišćević. Postupak se pokreće, pored ostalih, i protiv poslanika Milorada Mirčića, Dejana Mikavice, Blagice Kostić, Ljiljane Nestorović.
Ostali funkcioneri Vlade protiv kojih je pokrenut postupak su republički savetnici Filip Golubović i Nedeljka Stanisavljević, pomoćnici ministra za kapitalne investicije Dragomir Vasiljević i Miodrag Ralević. Postupak je pokrenut i protiv pomoćnika ministra za rad Radmile Bukumirić-Katić, Purića, pomoćnika šefa Kancelarije za saradnju sa medijima Irene Vujičić-Radić i Slavenke Radojičić, zamenika sekretara Agencije za razvoj infrastrukture i lokalne samouprave Zorana Lakićevića.
Postupkom su obuhvaćena i trojica načelnika okruga Vladimir Srdić (Severno-banatski), i Miodrag Đorđević (Zaječarski). Postupak se pokreće i protiv poslanika Tihomira Đuričića, Dragana Živkova, Srđana Komazeca. Odbor pokreće postupak i protiv poslanika Dušana Mrvoša, Vitomira Plužarevića, Živorada Smiljanića i Ostoje Stojanovića.
Funkcioneri Izvršnog veća Vojvodine protiv kojih će biti pokrenut postupak su sekretari radnog tela Marina Kolarov-Radovanović i Stevan Savić, pokrajinski sekretar za privatizaciju Ištvan Pastor, pomoćnici sekretara za obrazovanje Branimir Andrić, Danica Stefanović i Dušan Vujičić. Postupak je pokrenut i protiv pomoćnika pokrajinskog sekretara za privatizaciju Silvane Todorović i pomoćnika direktora Službe za opšte i zajedničke poslove pokrajinskih organa Siniše Bradića.
Savetnik u Vladi Srbije Filip Golubović u međuvremenu je demantovao da nije dostavio izveštaj o imovini i prihodima, dodajući da mu je to, nakon što je predočio dokaze, potvrđeno i u Republičkom odboru za rešavanje sukoba interesa.
I pomoćnik ministra policije, načelnik Resora javne bezbednosti MUP-a Srbije, Miroslav Milošević demantuje da nije prijavio imovinu. U Saopštenju MUP-a se navodi da je Milošević uredno i u predviđenom roku dostavio podatke o imovinskom stanju Republičkom odboru za rešavanje o sukobu interesa, ali se slučajno ili namerno, našao se na spisku funkcionera Vlade i Skupštine Srbije, koji to nisu učinili.
Svetao primer
U cilju da rad opštinskih organa učini javnim, predsednik opštine Paraćin predlaže da opštinski funkcioneri imovinu objave na Internetu.
Naime, Saša Paunović, predsednik opštine Paraćin, taj će predlog izneti na sledećoj sednici Skupštine opštine, a očekuje se da ga većina odbornika prihvati. Prema predlogu, svaki odbornik moći će da se izjasni da li želi svoju imovinu javno da objavi na Internet-adresi www.paracin.org.yu , o čemu će građani takođe biti obavešteni.
Inače, na Internet-stranici opštine Paraćin već su objavljeni imovina i lični dohoci najviših opštinskih funkcionera.
Izvinjenje Odbora
Republički odbor za rešavanje o sukobu interesa je na vanrednoj sednici utvrdio da su se propustom u obradi 4.934 dostavljena izveštaja o imovini i prihodima pogrešno na spisku onih koji nisu dostavili izveštaj našla imena deset funkcionera i poslanika.
Na spisku su se greškom našla imena Radoslava Jovića, Aleksandra Lazarevića, Vojislava Mihailovića i narodnih poslanika Miroslava Miloševića, Zorana Purića, Miroslava Vujovića, Slobodana Damnjanovića, Vesne Perić, Filipa Golubovića i Predraga Novikova.Odbor je odlučio da uputi izvinjenje svakom funkcioneru koji se greškom našao na ovom spisku i da na narednoj sednici analizira razloge koji su doveli do ovog propusta, kaže se u saopštenju Republičkog odbora za rešavanje o sukobu interesa.













