Kineski smog došao do Kine

Izvor: Vostok.rs, 06.Mar.2013, 10:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kineski smog došao do Kine

06.03.2013. -

Vlasti prefekture Kumamoto, južnog japanskog ostrva Kjušu, u utorak su posavetovali građane da ostanu u svojim domovima zbog smoga koji dolazi iz Kine. Prema podacima vlasti, ove nedelje je koncentracija tvrdih čestica u vazduhu, u nekoliko oblasti ostrva, dostigla 110 mikrograma po kubnom metru, a dozvoljena norma iznosi 35 mikrograma. Građani su posavetovani da, ili uopšte ne izlaze iz kuća, ili da stave maske ukoliko se nalaze na ulici.

Izvor: Glas Rusije, foto: EPA    

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.