Kampanja za očuvanje životne sredine

Izvor: Blic, 04.Feb.2009, 06:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kampanja za očuvanje životne sredine

Srbija godišnje uveze 100.000 tona otpadnog papira, a mi hartiju bacamo u đubre. Samo Srbi koriste plastične kese umesto papirnih i biorazgradivih. Jedino mi nemamo kontejnere za različite vrste otpada. Većina nas i ne zna da zagađuje planetu, a navike se mogu promeniti.

Ovo su samo neke činjenice zbog kojih prvi domaći ekološki fond „Ekotopija” organizuje kampanju „Ja čuvam Srbiju, a ti?”. Od danas počinje emitovanje 10 TV spotova čiji je cilj >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << smanjenje zagađenja u Srbiji. U svakom od spotova skreće se pažnja na jedan od ekoloških problema sa kojim se srećemo, ali se odmah daje i savet kako pojedinac svojim ponašanjem može da utiče u smanjenju zagađenja životne sredine. Kako da građani smanje potrošnju tople vode, kada i kako da isključuju tehničke uređaje kada ih ne koriste, kako i zašto da ne upotrebljavaju plastične kese, neki su od saveta na koje u spotovima upućuju Zoran Cvijanović, Ana Sofrenović, Ana Stanić, Gordan Kičić, Minja Subota, Zvonimir Đukić (Đule „Van Gog”), Ivan Zeljković, Srđa Popović, Dragan Ilić i Gorica Nešović. Stručnjaci iz „Ekotopije” kažu da je ova kampanja veoma bitna u realizaciji misije fonda da što više ljudi, ali i institucija u Srbiji razvije svest o globalnim i lokalnim posledicama zagađivanja planete i kako pojedinac u tome može da pomogne.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.