Izvor: B92, 18.Jun.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kampanja o pravima pacijenata
Beograd -- Ministarstvo zdravlja počelo kampanju informisanja građana o pravima u sistemu zdravstvene zaštite.
Bolje informisanje pacijenata o njihovim pravima, kako je objasnio ministar zdravlja Tomica Milosavljević, pomoći će unapređivanju kvaliteta zdravstvene zaštite. "Obaveštavanje građana o njihovim pravima je nešto bez čega nema unapređenja zdravstvenog sistema, bez obzira na sva ulaganja i rekonstrukcije. Umesto da bude u centru sistema, pacijent se često >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << oseća izgubljenim među novim aparatima i zgradama", kaže on.
Milosavljević je naveo da su osnovna prava pacijenata jednak pristup zdravstvenoj zaštiti, slobodan izbor lekara, samoodlučivanje o zdravlju, zaštita poverljivosti informacija o zdravlju i pravo na prigovor i naknadu štete u slučaju greške zdravstvenih radnika.










