Izvor: B92, 18.Jun.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kampanja o pravima pacijenata

Beograd -- Ministarstvo zdravlja počelo kampanju informisanja građana o pravima u sistemu zdravstvene zaštite.

Bolje informisanje pacijenata o njihovim pravima, kako je objasnio ministar zdravlja Tomica Milosavljević, pomoći će unapređivanju kvaliteta zdravstvene zaštite. "Obaveštavanje građana o njihovim pravima je nešto bez čega nema unapređenja zdravstvenog sistema, bez obzira na sva ulaganja i rekonstrukcije. Umesto da bude u centru sistema, pacijent se često >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << oseća izgubljenim među novim aparatima i zgradama", kaže on.

Milosavljević je naveo da su osnovna prava pacijenata jednak pristup zdravstvenoj zaštiti, slobodan izbor lekara, samoodlučivanje o zdravlju, zaštita poverljivosti informacija o zdravlju i pravo na prigovor i naknadu štete u slučaju greške zdravstvenih radnika.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.