
Izvor: RTS, 20.Apr.2018, 17:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kamere na Batrovcima za praćenje protoka vozila putem interneta
MUP i AMSS predstavili pilot-projekat praćenja protoka vozila na graničnim prelazima, koji podrazumeva postavljanje kamera čiji je signal na internetu dostupan građanima. Dve kamere za sada postavljene samo na prelazu Batrovci.
Direktor policije Vladimir Rebić je sa predsednikom AMSS Mirkom Butulijom u prostorijama MUP-a predstavio projekat "Servis za građane - trenutno stanje na graničnim prelazima >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Republike Srbije", saopštio je AMSS.
Sistem se sastoji od video-kamera, čiji je signal dostupan javnosti putem interneta, a koje prikazuju protočnost drumskog saobraćaja na graničnim prelazima, kako na ulazu, tako i na izlazu iz Srbije.
Rebić je ukazao da je prelaz Batrovci jedan od najopterećenijih graničnih prelaza.
"Zbog toga smo u saradnji sa AMSS napravili ovaj pilot-projekat koji će omogućiti građanima da na jedan relativno jednostavan način dobiju informaciju o vremenu čekanja na graničnim prelazima i alternativnim putnim pravcima, gde bi mogli manje da čekaju i bolje planiraju svoje putovanje", rekao je Rebić.
Butulija je rekao da je Auto-moto savez Srbije obezbedio video-kamere koje su postavljene na Batrovcima, kao i dostupnost signala kamere na internet stranici AMSS.
Poručio da će usluga prikaza trenutnog stanja na graničnom prelazu Batrovci uskoro biti dostupna i korisnicima AMSS aplikacije za mobilne uređaje.
Ideja AMSS i MUP-a je da ovaj sistem uoči turističke sezone uspostavi i na ostalim graničnim prelazima - Horgoš, Gradina, Preševo, sa mogućnošću proširenja broja lokacija u zavisnosti od potreba i zainteresovanosti javnosti.
Samo kroz prelaz Batrovci godišnje prođe oko 7.800.000 putnika. Kroz svih 75 graničnih prelaza - više od 64 miliona, navodi se u saopštenju.