Javnobeležnički pripravnici položili zakletvu

Izvor: RTS, 06.Jul.2015, 15:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Javnobeležnički pripravnici položili zakletvu

Pred predsednikom Javnobeležničke komore Srbije Miodragom Đukanovićem i pomoćnikom ministra pravde Neletom Kuburovićem 66 javnobeležničkih pripravnika položilo je svečanu zakletvu.
Prilikom svečanog polaganja zakletve u zgradi Narodne skupštine, Đukanović je rekao da je zadovoljan što postoji veliko interesovanje mladih koji će znanjem i trudom ojačati javnobeležničku profesiju, prenosi >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Tanjug.
Đukanović je rekao da je za našu zemlju značajno otvaranje novih radnih mesta i dodao da je javno beležništvo veoma odgovorna profesija koja je svuda u svetu izuzetno cenjena i uvažavana.
"To je delatnost čiji su osnovni ciljevi povećanje sigurnosti pravnog prometa i zaštita interesa građana. Zato je baviti se javnim beležništvom istovremeno veoma častan i vrlo težak zadatak", poručio je Đukanović.
Đukanović je čestitao mlađim kolegama i poručio da se samo iskrenom posvećenošću, predanim radom i velikom odgovornošću može uspostaviti moderna pravna država.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.