Izvor: B92, 20.Apr.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Japan pomaže zdravstvo Srbije

Beograd -- Vlada Japana odlučila je da Srbiji i Crnoj Gori pruži bespovratnu pomoć za opremanje zdravstvenih centara medicinskom opremom u vrednosti od gotovo devet miliona evra, saopštila je u utorak japanska ambasada u Beogradu. Kako se navodi u saopštenju, primopredaja jednog dela pomoći biće održana sutra u Kliničkom centru Niš u 11 sati u prisustvu japanskog ambasadora Rjuići Tanabea i ministara zdravlja Tomice Milosavljevića. Klinički centar Srbije dobiće 130 komada razne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << medicinske opreme, kao što su rendgen aparati, skeneri, ultrazvučni aparat, kolor dopleri i drugo. Ukupna vrednost te pomoći iznosi 1,3 miliona evra. Četiri vodeće zdravstvene ustanove koje su već dobile novu medicinsku opremu putem tog projekta su Klinički centar Srbije i centri u Novom Sadu, Nišu i Kragujevcu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.