Izvor: Glas javnosti, 03.Avg.2009, 02:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Iz Fabrike reznog alata otišlo još 195 radnika
ČAČAK - U sklopu realizacije trećeg kruga socijalnog programa, u Fabrici reznog alata u Čačku radni odnos je do petka raskinulo još 195 radnika. Ministarstvo za rad je u tu svrhu obezbedilo 53,5 miliona dinara.
Najviše radnika kojima je ostalo od jedne do pet godina, kao jedan od uslova za penziju, opredelilo se da im odmah bude isplaćeno šest bruto plata i mesečno do konačnog odlaska u penziju 60 odsto prosečne plate u privredi Srbije. Manji broj zaposlenih odlučio se na >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << isplatu deset bruto zarada. Svi oni treba da budu isplaćeni do 15. avgusta, ali će, prema rečima v. d. direktora fabrike Milana Vidakovića, taj posao verovatno biti završen naredne sedmice.
- Plan je da se program završi do 15. avgusta, ali se nadamo da će sve biti obavljeno već tokom naredne nedelje. U fabrici će ostati 550 ljudi, što je u skladu sa poslovnim planovima koje smo radili sa Agencijom za privatizaciju i Ministarstvom za privredu. Međutim, od tih radnika stotinak je starije dobi, a cilj fabrike je da pribavljanjem novog i kvalitetnijeg posla podmladi kolektiv. U tom cilju, još oko sto ljudi će dobiti otpremnine, a biće zaposleno do 200 mladih - kaže Vidaković.
Rok za završetak privatizacije Fabrike reznog alata je kraj 2011. godine, ali prijem mladih radnika neće zavisiti od tog roka, već isključivo od potreba i ugovorenog posla. U fabrici se ovih dana radi na obnavljanju poslova za tržište Rusije i Irana.









