Izvor: S media, 03.Avg.2009, 20:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ivanović obišao povratnike
Državni sekretar u Ministarstvu za KiM Oliver Ivanović posetio povratnike u Klobukaru kod Novog Brda i obećao im pomoć njegovog ministarstva.
Ivanović je naglasio da država brine o svim povratnicima i da će Ministarstvo razmotriti sve načine kako bi se ljudima koji su se vratili i koji se vraćaju pomoglo da tu i ostanu.
"Za opstanak ovde nije dovoljno imati samo krov nad glavom, koji trenutno ovi ljudi imaju ovde. Od njihovog opstanka zavisi možda i opstanak >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << u čitavom kraju, zbog čega mi sebi ne smemo dozvoliti ni jedan neuspešan projekat", rekao je Ivanović.
Posle izgradnje kuća za povratnike, sledeći naš korak morao bi da bude ka ekonomskoj održivosti ovde, rekao je Ivanović.
U Klobukar kod Novog Brda vratilo se 18 porodica sa 32 člana, od kojih je sedmoro dece.










