Ivanjicom vlada Nušić

Izvor: Blic, 04.Sep.2011, 03:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ivanjicom vlada Nušić

IVANJICA - Druga obnovljena Nušićijada, festival kulture i zabave, okupio je u Ivanjici glumački, muzički i sportski milje Srbije. Među njima su, na prvom mestu Nušić (glumac Milan Milosavljević), kao i doajeni srpskog glumišta Tanja Bošković, Rade Marijanovića, Milan - Lane Gutović, Ljiljana Stjepanović popularni pevači Bajaga, Vlatko Stefanovski, grupa „Legende“, vojni orkestar “Stanislav Binički”, ali i sportske legende, Sava Milošević i Zoran - Bata Mirković.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Fešta u Ivanjici počela je tradicionalnom utakmicom između Urugvaja (ekipa sastavljena od Ivanjičana i prijatelja) i Srbije (glumci filma "Montevideo, bog te video”). Popularni voditelj Milojko Pantić pratio je ovaj meč, a više od tri hiljade navijača, nakon rezultata 2:2, pozdravilo je fudbalere gromoglasnim aplauzom.

Oduševljenje čitavom atmosferom i duhom Nušića, oživljenim u maloj čaršiji, nisu krili ni glumci.

- Ovde je zaista super. Bilo je toplo, ali smo uživali dok smo igrali revijalnu utakmicu. Publika je sjajna, a nama je drago što prepoznajemo ljude kojima se istinski dopao film jer su nas pre svega posmatrali kroz naše uloge - kaže glumac Andrija Kuzmanović.

I Nenadu Herakoviću, popularnom Vampiru, dopala se Ivanjica.

- Sve je odlično ali hrana je vrhunska, prava domaća. Priroda pleni. Ljudi dobre volje oko vas. Uživali smo - kaže on.

Tradicionalno, posle kostimirane parade građana aktuelni predsednik Radomir Ristć predao je ključeve Nušiću, a ovaj proglasio tri dana humora, zabave, uživanja protkanog određenom dozom kulture.

- Ivanjica treba i mora da se diči ovom manifestacijom. Nadaleko nisam video grad da odiše pozitivnijom atmosferom niti da za tri dana okupi ovako impozantan broj umetnika. Zato ste svi viđeni za Ivanjicu na čašicu humora i dobre zabave - rekao je Milan Milosavljević, popularni ivanjički Nušić.

Udruženje građana KUDES i ove godine pobrinulo se da program bude kvalitetan i raznovrstan.

- Nagrada Turistička slagalica kao i veliki broj posetilaca na prošlogodišnjoj Nušićijadi obavezali su nas da ove godine budemo kompletniji u programskom i organizacionom smislu. Nušićijada je festival svih građana Ivanjice, trudićemo se da ga kroz godine koje dolaze učinimo kvalitetnijim i popularnijim uz negovanje izvornih vrednosti - rekla je koordinator festivala Vera Jovanović.

Nakon celodnevnog kulturnog programa posetioci festivala nastavili su zabavu u kafanama, posebno uređenim u duhu Nušićeve čaršije, gde se uz tamburice uživalo do zore.

Bajaga na bis

Pred više hiljada posetilaca festivala, Bajaga je u Ivanjici održao veoma uspešan koncert. Nakon devedeset minuta "muzike na struju” i mnogobrojnih hitova ovog popularnog pevača, publika je u dva navrata Bajagu vraćala na bis, a ovacije velikom muzičaru usledile su nakon hita "Tamara” kojim se oprostio od publike.

Povezane vesti: Festival "Nušićijada" počinje u petak Ivanjička čaršija spremna za „Nušićijadu“

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.