Izvor: B92, 11.Jun.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Italija daje 15 miliona evra
Beograd -- Italijanska vlada je izdvojila 15 miliona evra za smeštaj i integraciju izbeglih lica u više sredina centralne Srbije.
Vlada Italije je pozitivno ocenila plan agencije UN - HABITAT i nadležnih organa Srbije o naseljavanju i integraciji izbeglica u Čačku, Kragujevcu, Kraljevu, Nišu, Pančevu, Staroj Pazovi i Valjevu.
Program naseljavanja i integracije izbeglica sastavljen je iz tri dela. Prvi deo odnosi se na izgradnju prostora za smeštaj 670 porodica >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izbeglih i drugih ugroženih slojeva društva i na pružanje pomoći vladi Srbije i opštinama u razradi socijalne politike smeštaja.
Podrška ekonomskoj i socijalnoj integraciji izbeglica i najugroženijih slojeva stanovništva je drugi deo programa, koji obuhvata podsticanje njhovog uključivanja u tržište rada. Sledeći, treći deo pomoći, odnosi se na podršku opštinama na planu strateškog planiranja lokalnog razvoja.







