Izvor: Blic, 24.Sep.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
I Batić za povišicu
I Batić za povišicu
BEOGRAD - Sindikat pravosuđa Srbije zakazao je za sutra protest pred zgradom Vlade Srbije, koji će kako tvrde, trajati do ispunjenja zahteva. Zaposleni u sudovima i zavodima za izvršenje krivičnih sankcija, traže povećanje plata od 50 odsto.
'Želimo samo da budemo adekvatno plaćeni za poverljiv, odgovoran i obiman posao koji obavljamo. Kada treba da nas plate, upoređuju nas sa zdravstvom i prosvetom, a kada treba da obustavimo rad, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << onda kažu da smo državni službenici. Ističemo da povećanje zarada tražimo isključivo iz sudskih taksi koje su enormno visoke i koje i mi kao građani plaćamo', navodi se u saopštenju sindikata.
Vladan Batić, ministar pravde, potvrdio je za 'Blic' da je uputio dopis Božidaru Đeliću, ministru finansija, u kome traži da se razmotri mogućnosti povećanja plata zaposlenih u pravosuđu.
- Ranije smo se dogovorili da se u septembru utvrdi da li postoji mogućnosti da se povećaju plate zaposlenima u pravosuđu, kao i da se precizira kakva bi bila dinamika tih povećanja. Ja sam uputio dopis, a sve ostalo je na Đeliću. Kod njega su pare, a ne kod mene - kaže Batić.
Komentarišući najavljeno okupljanje zaposlenih u pravosuđu pred zgradom Vlade Srbije, Batić kaže da 'svako ima pravo na protest'. - Svako može da protestuje, ali štrajka u pravosuđu i policiji nema. Ako se zaposleni u četvrtak ne pojave na poslu, moraće da radi zakon - ističe Batić. T. A.








