Izvor: Blic, 13.Okt.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Grudve leda pale iz vedrog neba

Grudve leda pale iz vedrog neba

Među stanovnicima vučjanskog sela Todorovce juče je unela pometnju jedna neobična meteorološka pojava, kada su iz vedrog neba, po lepom vremenu i u sred bela dana, u ataru tog sela pale dve ledene bele grudve veličine bundeve.

Led je pao na jednoj njivi u blizini sela oko devet sati, na 20-30 metara od Đorđa Mladenovića, koji je tu čuvao stoku.

- Prvo je grunula jedna potpuno bela grudva leda, a minut-dva kasnije, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << dvadesetak metara dalje, još jedna. Obe su se rasprsle u komade, ali, evo, ni tri sata kasnije led se nije istopio. Došle su pravo iz neba. Ne znam odakle potiču. Na nebu nije bilo nijednog oblačka, a nijedan avion nije tuda prolazio - čudi se Mladenović.

Seljani veruju da je u pitanju neki zalutali meteor. Jedinica za atomsku, biološku i hemijsku zaštitu Vojske SCG ispitala je sastav ledenih grudvi i ustanovila da one nisu radioaktivne.

- Padanje grudvi leda iz vedrog neba je nešto što se i ranije po svetu događalo. Dakle, to što se desilo u okolini Leskovca nije nešto sasvim novo, međutim, niko ni u ranijim slučajevima nije objasnio šta je to, i takve pojave uglavnom ostaju tajna - kaže za 'Blic' meteorolog Nedeljko Todorović. On kaže da se povodom ovog slučaja, kada se ne zna dovoljno detalja, može samo nagađati šta je zapravo palo u atar vučjanskog sela Todorovce. M. I. - R. M.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.