Izvor: Blic, 23.Jul.2013, 22:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Grad Niš kupio 49 protivgradnih raketa
Grad Niš nabavio je 49 protivgradnih raketa za 12 protivgradnih stanica na području grada do kraja sezone i za to iz budžeta izdvojio 1,7 miliona dinara.
Iako nabavka protvgradnih raketa nije u nadležnosti lokalne samouprave, rukovodstvo grada Niša je moralo da reaguje i nabavi projektile, jer su gotovo sve zalihe potrošene prilikom nedavnog jakog dejstva protivgradne odbrane, objavljeno je danas na sajtu grada.
Načelnik Uprave za poljoprivredu i razvoj sela Saša >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Stoiljković ukazao je da veoma mali broj poljoprivrednika osigurava svoju imovinu i zasade tako da je organizovano dejstvo protivgradne službe jedini vid odbrane od ove elementarne nepogode.
- Zbog nedostatka raketa tu odbranu nismo mogli da garantujemo našim sugrađanima, tako da smo morali da pronađemo način da 1,7 miliona dinara namenimo za nabavku raketa - rekao je Stoiljković.
On je dodao da svaka raketna stanica sada raspolaže sa po sedam projektila i da će u slučaju potrebe protivgradna služba blagovremeno dejstvovati i uspeti da sačuva imovinu poljoprivrednika i ostalih sugrađana.
Najčitanije SADA:
Grad Niš kupio 49 protivgradnih raketa
Izvor: Akter, 23.Jul.2013
Grad Niš nabavio je 49 protivgradnih raketa za 12 protivgradnih stanica na području grada do kraja sezone i za to iz budžeta izdvojio 1,7 miliona dinara



















