Izvor: B92, 13.Avg.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Godišnjica zločina u Goraždevcu

Goraždevac -- Zločin u Goraždevcu dogodio se pre tačno godinu dana.

Prošle godine, 13. avgusta, u Goraždevcu je stradalo dvoje dece, a četvoro ih je povređeno. Deca sprske nacionalnosti kupala su se u reci Bistrici kada je na njih otvorena rafalna paljba. Život su izgubili trinaestogodišnji Pante Dakić i devetnaestogodišnji Ivan Jovović.

"Bila sam ispred kuće. Čim sam čula pucanj, odmah sam, instinktivno, majčinski, poletela. Skoro sam do Bistrice stigla, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << on je prošao, kad je stigao na Bistricu, već su ga na rukama nosili. Pojurili smo svi, majčinski instinkt mi je govorio da je moj Ivan nastradao, iako sam znala da nije otišao na Bistricu, jer mi je dan pre toga obećao da neće više da ide na Bistricu. Kao da je neko uzeo nož i na sekundu mi rasporio srce", kaže majka Ivana Jovovića.

Otac ubijenog Pante Dakića kaže da je dva puta išao na razgovor s predstavnicima UNMIK-policije i da je saznao da su počinioci naoružani prošli kroz albansko selo i otišli do reke. "U povratku ih je čekao automobil ispred prodavnice, u kojoj je bio prodavac, koji je morao da ih vidi. Pitao sam zašto ne privedu prodavca jer on sigurno zna. Rekli su mi da ne mogu tako da rade, da ne mogu da biju kao naša policija, da to mora da ide mirnim tokom. Mislim da od toga nema ništa, jer oni za to i ne haju mnogo", kaže Dakić.

Dokumentarni film "Goraždevac, život bez života" emitovan je na televiziji B92 u petak, 13. avgusta 2004, u 18:15.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.