Galenika” u blokadi

Izvor: BKTV News, 15.Okt.2013, 11:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Galenika” u blokadi

Direktor Republičkog Fonda za zdravstveno osiguranje Momčilo Babić kaže da su poverioci blokirali račune fabrici lekova “Galenika”.

“U Galenici se situacija dodatno zakoplikovala ovih dana, došlo je do finasijske blokade od strane poverilaca,” rekao je Babić na “Pinku” i naglasio da je za rešavanje situacije u tom preduzeću neophodna intervencija Vlade Srbije.
Dodao je da je za Fond problem Galenike “nerešiv”, odnosno da jedino može da obeća da >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << će se kupovati lekovi tog proizvođača.
“Kupićemo sve što Galenika proizvede i omdah ćemo platiti, jer lekovi su priritet”, naglasio je Babić i dodao da Fond ubuduće neće dozvoliti nestašice lekova i medicinskih sredstava u apotekama i bolnicama i naglasio da sve zalihe moraju da budu vidljive i transparentne.
On je objasnio da se na internet sajtu Fonda nalazi aplikacija “Pronađi lek” pomoću koje građani mogu da ukucaju naziv leka i vide u kojoj najbližoj apoteci ga ima.
Izvor: Beta

Nastavak na BKTV News...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.