Izvor: Akter, 25.Avg.2015, 17:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Falsifikovani potpisi u TO Žitišta
Predsednik Upravnog odbora Turističke organizacije opštine Žitište Petar Zrilić upozorio je danas da je njegov potpis falsifikovan na više odluka, od kojih su neke već usvojene na sednicama Opštinskog veća i lokalne Skupštine opštine
Zrilić je u saopštenju prosleđenom novinarima naveo da je za predsednika Upravnog odbora Turističke organizacije opštine Žitište izabran krajem prošle godine od strane Skupštine opštine.
"Uvidom u dokumentaciju početkom >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << avgusta, ustanovio sam da je bar na jednom dokumentu moj potpis fasifikovan. Takođe postoji sumnja da je potpis fasilfikovan na više drugih odluka, sa kojima ni ostali članovi Upravnog odbora nisu bili upoznati", kazao je Zrilić.
On je u saopštenju naveo da je u dogovoru sa članovima Upravnog odbora istog dana pismeno obavestio predsednika Skupštine Zorana Kasalovića i predsednika opštine
Žitište Mitra Vučurevića o falsifikovanju potpisa.
Zrilić je dodao da je kasnije saznao da su sporne odluke i dokumenta već prosleđene na usvajanje predsedniku Opštine i opštinskom veću, a kasnije i odbornicima u Skupštini Opštine i da su iste usvojene.
"Zbog svega navedenog, ova moja saznanja sam prijavio i nadležnim institucijama, od kojih očekujem da će po ubrzanom postupku pristupiti rešavanju ovih problema, jer su pojedine odluke koje su sporne već u proceduri i mogu proizvesti štetne posledice po budžet opštine Žitište", naveo je Zrilić.












