Izvor: Glas javnosti, 26.Avg.2008, 07:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Društvo - ukratko...
Džamija u Vojvodini
SUBOTICA - Prva džamija u Vojvodini svečano je juče otvorena u Subotici u Ulici Karađorđev trg. Događaju je prisustvovao veliki broj velikodostojnika Islamske zajednice Srbije, među kojima beogradski muftija Hamdija Jusufspahić i novopazarski muftija Muamer Zukorlić, kao i islamski predstavnici balkanskih zemalja i gosti iz diplomatskog kora. Na svečanost nije došao muftija reis Zilkić. Svečanost je počela u džamiji Muhadžir, a nastavljena je u Velikoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << većnici Gradske kuće gde je bila upriličena i svečana akademija.
V. K.
Osvojio pogrešan vrh
NOVI PAZAR - Novopazarski planinar Basar Čarovac odustao je od osvajanja Karstenovih piramida (4.884 metara) i odlučio da svoj sedmi kontinentalni vrh napadne za nekoliko meseci, prenela je Beta. Većina medija u Srbiji je u sredu, 20. avgusta, javila da je Čarovac prvi planinar sa prostora bivše SFRJ koji je uspeo da osvoji svih sedam kontinentalnih vrhova. Ispostavilo se, međutim, da je osvojio - pogrešan vrh.
- Približavajući se cilju zalutali smo i ispeli se na pogrešan greben, nešto niži od najviše tačke Karstenovih piramida - rekao je Čarovac Radiju Sto plus.














