Dovoljno para za obnovu

Izvor: Glas javnosti, 27.Avg.2008, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dovoljno para za obnovu

KRALJEVO - Osnovne i srednje škole na području grada Kraljeva, osim u dva-tri slučaja, spremno dočekuju početak nove školske godine. Kako nam je potvrđeno u Gradskoj upravi, svi planirani radovi na školskim zdanjima tokom leta su privedeni kraju, pa će đaci ući u „utegnute“ učionice. U više škola promenjena je sanitarna instalacija, elektrovodovi, sređeno je nekoliko dotrajalih krovova i obnovljena fasada. Novac za ove radove obezbeđen je iz gradskog budžeta.

- Još >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << uvek traju radovi na dogradnji novog školskog prostora u školama „Živan Maričić“ u Žiči, „Braći Vilotijević“ na tzv. Ratarskom imanju i u Poljoprivrednoj školi. Dve škole na Ratarskom imanju imaće zajedničku fiskulturnu salu, a u toku je prijem takvog objekta u osnovnoj školi u selu Vrbi - potvrdila nam je Marina Krasojević iz Gradske uprave.

Prema postojećoj odluci o trošenju budžetskih sredstava, osnovnim i srednjim školama će ove godine na raspolaganju biti prilično novca. Osnovne škole će za tekuće održavanje i kapitalno investiranje na raspolaganju imati više od 52, dok je za srednje škole izdvojeno oko 32,5 miliona dinara. Osim što finansira radove na izgradnji fiskulturne sale i školskog prostora u školama na Ratarskom imanju, Gradska uprava je obezbedila novac za izgradnju toplovoda, za elektrovodove i priključak na vodovodnu mrežu u novosagrađenoj Medicinskoj školi u Dositejevoj ulici.

Od planiranih radova, potvrdila nam je Marina Krasojević, nisu izvršene

intervencije u Šumarskoj školi i zgradama u selima Popovići i Rudno. Radovi su zastali zbog „prigovora u postupku javnih nabavki“.

Krasojevićeva je demantovala glasine da planirani radovi u gradskoj Osnovnoj školi „Svetozar Marković“ nisu izvedeni zbog navodne blokade školskog računa.

- Postoje izvesni problemi u ovoj školi zbog sudskog spora sa jednim zaposlenim, ali s obzirom na to da ona ima svojstvo pravnog lica, sve će se rešavati u skladu sa zakonskim propisima - kaže Marina Krasojević.

U ovoj, inače jednoj od najstarijih kraljevačkih škola, smeštenoj u neposrednoj blizini centra grada biće obnovljena fasada, promenjen parket u fiskulturnoj sali, obnovljena elektroinstalacija i uveden video-nadzor.

MPS bi trebalo da ima jasan uvid u razloge sudskih sporova koje vode skole te da ako bude potrebe preduzme odredjene mere protivu odgovornih lica u skoli a u suprotnom bi ministar bio odgovoran.

Nastavak na Glas javnosti...



Povezane vesti

Majstori u trci sa školskim zvonom

Izvor: Politika, 27.Avg.2008

Posle obimnog renoviranja tokom proleća i leta, u užičkoj gimnaziji nastava će početi 1. septembra, a u OŠ „Dušan Jerković” nedelju dana kasnije ..Užice – Kada će izaći majstori, a ući đaci u dve stare školske zgrade u centru Užica, koje se od proletos renoviraju? Jer, mada...

Nastavak na Politika...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.