Izvor: B92, 18.Mar.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Demonstracije i neredi u gradovima Srbije
Novi Sad, Niš, Čačak, Leskovac... -- Nekoliko stotina, uglavnom mlađih i pijanih Novosađana je, posle višečasovne protestne šetnje u noći između srede i četvrtka, pokušalo da uđe u deo grada delom naseljen i građanima albanske nacionalnosti. Policija je uspela da ih spreči u toj nameri, ali je u tom sukobu bilo povređenih na obe strane. Polupana su stakla na sedištu Islamske verske zajednice i skinuta zastava Vojvodine sa zgrade pokrajinskog Izvršnog veća. Kako iz Novog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Sada za B92 javlja Dragan Gmizić, policijskim kordonima koji su na kraju bili ojačani i jedinicom Žandarmerije, posle više od sat vremena pošlo je za rukom da demonstrante spreči u nameri da uđu u naselje. Između 2:30 i 3:00 u tom delu grada je uspostavljena potpuna kontrola, a demonstranti su razbijeni u manje grupe. U tuči policije i demonstranata bilo je povređenih na obe strane. Ipak, zvaničan bilans povređenih i načinjene materijalne štete očekuje se u četvrtak tokom dana.
U Nišu, demonstranti su spalili džamiju.
Mirnih demonstracija bilo je u Jagodini, Leskovcu, Boru i Čačku, gde su građani, mirno protestujući, blokirali auto-put Beograd-Niš, odnosno Ibarsku magistralu.














