Dani Tesle od 6. do 12. jula širom Srbije

Izvor: Akter, 02.Jul.2015, 12:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dani Tesle od 6. do 12. jula širom Srbije

Manifestacija "Tesla dani" povodom 10. jula, rođendana tog pronalazača, održaće se od 6. do 12. jula širom Srbije, najavio je danas organizator Klaster puteva kulture

Pripremljen je niz mahom besplatnih programa u više desetina ustanova i na otvorenom prostoru u gradovima Srbije.

Posetioci će u okviru programa inspirisanog Teslinim životom i radom, moći da zavire u stare hidroelektrane Elektroprivrede Srbije i da u stogodišnjim kabinetima Elektrotehničkog fakulteta >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << u Beogradu vide kako je Tesla "pravio gromove", bežično prenosio energiju i munje.

Detaljan program manifestacije je na sajtu http://teslaways.rs/.

Manuela Graf iz Zavoda za proučavanje kulturnog razvitka je rekla da posetioce očekuju izložbe, performansi, radionice, eksperimenti i predavanja.

Manifestacija je deo rute Putevima Tesle kroz Srbiju. Ta ruta obuhvata sam Muzej Nikole Tesle u Beogradu, zatim Beograd iz ugla Nikole Tesle, Negotin kao rodni grad srpskog fizičara Đorđa Stanojevića, zaslužnog za izgradnju prvih hidroelektrana u Srbiji i za uvođenje električnog osvetljenja.

Program obuhvata još i Muzej Jovana Jovanovića Zmaja u Sremskoj Kamenici, manastir Šišatovac i Zavičajni kompleks naučnika Mihajla Pupina.

Nastavak na Akter...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.