Danas i do 38 stepeni, sutra 40 ali u hladu

Izvor: NaDlanu.com, 28.Jul.2013, 09:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Danas i do 38 stepeni, sutra 40 ali u hladu

Građane Srbije danas očekuju tropske vrućine, s maksimalnom temperaturom od 38 stepeni, dok će sutra živa u termometru dostići i neverovatni 41. podeljak! Zbog toga je Republički hidrometeorološki zavod izdao upozorenje za područje Srbije, ukazujući na opasnost od nesnosnih vrućina.

Slušajte savete lekara, jer je u vrelim danima pretnja od toplotnog udara uobičajena!Apel „Batuta“Međutim, poznato je da se zvanična temperatura meri u hladu, pa je moguće da će narednih >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << dana biti i više od 45 stepeni. Upravo zbog toga oglasio se i Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“ i apelovao na institucije i preduzeća s klimatizovanim prostorom da dopuste građanima, posebno starijima, deci i trudnicama, kraći boravak u njima i zaštitu od vrućine.Manje fizičke aktivnostiI lekari su zbog opasnosti od toplotnog udara građane posavetovali da se ne izlažu direktnim zracima sunca u periodu od 10 do 17 časova, da smanje fizičku aktivnost, piju dovoljno vode i da svoj jelovnik baziraju na laganoj i svežoj hrani.Izvor: KURIR

Nastavak na NaDlanu.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.