Izvor: Glas javnosti, Tanjug, 25.Mar.2010, 17:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cvetković: Radi se na popisu državne imovine

BEOGRAD - Premijer Srbije Mirko Cvetković izjavio je danas da postoje subjektivni i objektivni razlozi za nepostojanje popisa imovine u vlasništvu države, na šta je ukazano u izveštaju Državne revizorske institucije o kontroli završnog računa budžeta za 2008. godinu.

Odgovarajući na pitanja poslanika, Cvetković je naveo da je jedan od razloga što imovina nije popisana postojanje organizacionih problema u Republičkoj direkciji za imovinu.

Drugi razlog je što je >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << Zakon o sredstvima u svojini Republike Srbije iz devedesetih godina predvideo da imovina javnih preduzeća pripada državi, a ne tim preduzećima, što dodatno komplikuje evidenciju imovine, rekao je premijer.

On je naglasio da se trenutno radi na popisu državne imovine i da je za određene vrste imovine već završen i dodao da se uporedo sa popisom imovine analizira svrsishodnost njenog korišćenja.

Cvetković je naveo da je analiza rada preduzeća za izdavanje državnih nekretnina diplomatskim predstavništvima "Dipos" pokazala da se određene nekretnine iznajmljuju po cenama koje su niže od tržišnih.

Zbog toga je započeto preugovaranje cena zakupa pojedinih nekretnina, ali ograničavajući faktor u tome je što neki ugovori predviđaju fiksne rokove zakupa, koji se ne mogu menjati, rekao je on.

On je naveo da je kao rezultat napora da se uredi poslovanje tog preduzeća njegov profit sa 50 miliona dinara u 2008. godini u prošloj godini povećan na 200 miliona dinara.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.