Izvor: B92, 13.Okt.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crkva u Prištini neće biti srušena

Priština -- Gradonačelnik Prištine Ismet Bećiri kaže da pravoslavna crkva Hrista Spasa u centru tog grada neće biti srušena.

"O sudbini te crkve odluka će biti doneta kasnije. Ta imovina je bila univerzitetska, ali u to vreme režim Beograda je promenio vlasništvo i dao je crkvi. Mi nismo zainteresovani za to. Znam da je to osetljivo pitanje za religiozne i građane Srbije", rekao je Bećiri.

Srpska pravoslavna crkva više puta je navela da je zabrinuta za sudbinu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << jedine preostale pravoslavne crkve u Prištini. Skupština opštine Priština, u sklopu promene urbanističkog plana, razmatra predloge za promenu namene tog objekta, odnosno o tome da li će od njega biti napravljen noćni klub, muzej, atelje ili će u njemu ostati crkva, prenosi Glas Amerike.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.