Izvor: Kurir, 25.Nov.2011, 15:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ĆIRIĆ: SRBIJA MORA DA INVESTIRA U TURIZAM
BEOGRAD - Turizam u Srbiji ima veliki potencijal i u tu granu se još može investirati jer je on samo delimično iskorišćen, izjavio je ministar ekonomije Nebojša Ćirić.
On je na Prvom Formumu turizma i poslovanja u Beogradu kazao da je protekle četiri godine država, kada je reč o turizmu, najviše ulagala u infrastrukturu i planinske centre.
"Srbija ima i ogroman banjski potencijal", rekao je Ćirić i dodao da narednih godina treba više ulagati u spa i velnes turizam.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << />
Kako je istakao, u Srbiji treba povećati hotelske kapacitete i razviti biciklistički turizam.
Ministar se osvrnuo i na investicije uopšte i kazao da će "Srbija biti lider u regionu po investicijama, čak i ispred Rumunije koja je članica EU".
Prema njegovim rečima, za osam meseci ove godine uložena je 1,1 milijarda evra, ne računajući investiciju grupacije Deleze u Maksi i Fijata u Kragujevac, a sa kojima se očekuje oko 3,3 milijarde evra direktnih stranih investicija u 2011.
Potpredsednik Saveta stranih investitora Goran Pitić kazao je da naročito treba ulagati u razvoj uslužnih delatnosti u kojima Srbija ima veliki potencijal.
"I pored problema u zemlji i krize uopšte, investitori se ipak zadržavaju u Srbiji i imaju dobre poslovne rezultate", naveo je Pitić.
Trodnevni forum posvećen turizmu okupio je 177 učesnika i omogućiće susret investitora i pojedinaca koji imaju projekte za razvoj turizma u Srbiji.









