CIK traži da se objave svi dokumenti o slučaju Ognjanović

Izvor: RTS, 20.Sep.2016, 18:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CIK traži da se objave svi dokumenti o slučaju Ognjanović

Povodom odluke Višeg javnog tužilaštva u Beogradu da odustaje od daljeg krivičnog gonjenja Nebojše i Jelene Ognjanović, Centar za istraživanje korupcije zatražio je od tužilaštva i MUP-a da u interesu javnosti i građana koji su prikupljali novac za lečenje njihove ćerke Tijane objave sve dokumente u tom slučaju.
Uz napomenu da poštuje odluku tužilaštva donetu nakon okončanja istrage protiv >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Ognjanovića, CIK na svom sajtu navodi da je objavljivanje informacija veoma važno jer je ceo slučaj pun spekulacija i nedorečenih činjenica.

Imajući u vidu veliko interesovanje javnosti važno je na sve to staviti tačku i reći pravu istinu, navodi Centar za istraživanje korupcije.
Pre svega CIK traži objavu dokumenata koji se odnose na račune porodice u Sjedinjenim Američkim Državama, a koji su navodno bili skriveni i za koje se nije znalo tokom akcije prikupljanja novca.
Takođe, u skladu sa Zakonom o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja, Centar za istraživanje korupcije traži da se objave svi čekovi, ali i drugi dokazi koji su prikuljeni tokom predistražnog postupka, a na osnovu kojih je policija po nalogu tužioca 2014. godine protiv Nebojše i Jelene Ognjanović podnela krivičnu prijavu zbog osnova sumnje da su počinili krivična dela prevare i pranja novca.
"Zahtevamo da se u interesu javnosti objave svi prilozi kompanija, Srpske pravoslavne crkve i drugih dobrotvora koji su donirali novac za malu Tijanu, pošto se u medijima pojavila informacija da je u jednoj banci u SAD pronađeno skoro 140.000 dolara za koje se nije znalo", navodi CIK.
Od Višeg javnog tužilaštva istovremeno je zatražen i odgovor na pitanje da li je porodica Ognjanović nakon smrti male Tijane trošila novac koji je pronađen na skrivenom računu u SAD.
Centar za istraživanje korupcije, takođe, od tužilaštva zahteva da objasni konkretne razloge nepodizanja optužnice, jer to nije precizno navedeno u saopštenju, i podseća da je upravo po nalogu tužilaštva policija podnela krivičnu prijavu 2014. godine protiv Ognjanovića.
"Da li to znači da su Više tužilaštvo i postupajući tužilac od samog početka vodili ovu istragu na štetu porodice Ognjanović", upitao je CIK.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.