Izvor: Blic, 11.Okt.2016, 18:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ČAJETINA Predsedniku opštine plene imovinu
Na vrata predsednika opštine Čajetina Milana Stamatovića (SNP), koji je nedavno objavio da će se kandidovati za predsednika države, danas su pokucali privatni javni izvršitelji i popisali mu imovinu.
Povod popisa imovine je neizmirena kazna prema porodici Jeremić koju je Stamatović optužio da je pravnim mahinacijama prisvojila jezero u centru Zlatibora i 200 hektara zemlje oko jezera.
Apelacioni sud u Užicu potvrdio je presudu Osnovnog suda u Užicu kojom je >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Stamatović dužan da Jeremićima isplati 300.000 dinara, ali i da u novinama objavi presudu u celosti.
- Platio sam kaznu po presudi, objavljena je u novinama izreka presude, ali pravni je presedan da je traženo objavljivanje cele presude. Zaplena imovine se odnosi na neobjavljivanje presude u celosti, što je nečuveno. Nezamislivo je u novijoj srpskom istoriji i u pravosuđu da se na ovaj način donose presude - saopštio je Milan Stamatović.
Predsednik opštine Čajetina kaže da ga je sud oglasio krivim zato što je štitio interes naroda i suprostavljao se krađi državnog zemljišta na Zlatiboru.
Pročitajte još:
- Kažnjen sam zbog klevete i uvrede. Nečuvena je efikasnost u postupku izvršenja naplate sudske presude i nenajavljenog dolaska izvršitelja na kućni prag. Sud je našao da nisam dokazao da je sporno zemljište uzurpirano i stečeno kriminalnom presudom - navodi predsednik opštine Čajetina.
On podseća da je prvostpena presuda protiv njega u postupku protiv porodice Jeremić doneta 9. maja, na dan kada je konstituisana lokalna vlast u Čajetini i kada mu je poveren četvrti uzastopni mandate predsednika opštine.
Građani sprečili izvršitelje da Stamatoviću zaplene auto
Izvor: RTS, 11.Okt.2016
Izvršitelji su pokušali da zaplene privatnu imovinu predsednika opštine Čajetina Milana Stamatovića, jer, kako je obrazloženo, nije u potpunosti postupio po presudi Opštinskog suda u Užicu . U pokušaju zaplene imovine...






