Izvor: RTS, 06.Mar.2016, 01:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Brže do posla za 500 dece palih boraca
Ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin potpisao je memorandum o saradnji sa preduzećem za pomoć pri zapošljavanju "Link consultant international", sa ciljem da se olakša zapošljavanje dece palih boraca koja su završila školovanje.
Aleksandar Vulin je, na konferenciji za novinare, rekao da od 1.343 dece koja žive u porodicama palih boraca 527 je nezaposleno, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << a završili su svoje školovanje.
"Do kraja godine hoćemo da svakom od njih ponudimo radno mesto u skladu sa njihovom stručnom spremom. Mislim da je to dug ove države i ne znam zašto to nije urađeno prethodnih godina", rekao je Vulin.
Podvukao je da nije reč o novcu poreskih obveznika, već o dobroj volji ljudi iz privatnog biznisa.
"Oni moraju da budu ponosni na svoje roditelje, kao što smo i mi", rekao je Vulin.
Ministar je napomenuo da u Srbiji ima više od 6.000 dece bez roditeljskog staranja, i istakao da će se potruditi da se napravi sistemsko rešenje da i oni dobiju ponudu za posao nakon školovanja.
"Ako život nije bio fer prema njima, društvo hoće", poručio je Vulin.













