Izvor: Blic, 24.Avg.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Broj besplatnih impulsa povećan
Broj besplatnih impulsa povećan
BEOGRAD - Upravni odbor 'Telekoma Srbije' juče je doneo odluku da se broj besplatnih impulsa građanima poveća sa 40 na 150 - kaže za 'Blic' dr Dragor Hiber, predsednik UO ove kuće.
Prema njegovim rečima ovakvu odluku podržali su i strani akcionari, odnosno italijanski STET i grčka kompanija OTE.
Time je ispunjen zahtev Vlade Srbije dat krajem prošle nedelje, da se nakon najnovijih poskupljenja impulsa, broj >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << impulsa koji su uračunti u pretplatu do 48 dinara poveća sa 40 na 150, što omogućava pet sati razgovora u skupljem i 10 sati u jeftinijem saobraćaju. Nov način računanja primeniće se od 22. avgusta, odnosno, građani će olakšice osetiti tek u računu koji stiže u oktobru. Septembarski račun neće obradovati većinu korisnika, a kako 'Blic' nezvanično saznaje, upravo zbog toga u 'Telekomu' bi danas trebalo da bude doneta odluka da telefonski račun za period od 22. jula do 22. avgusta, koji se plaća u septembru, može da se isplati u dve mesečne rate. Ovo bi se, kako saznaje 'Blic', odnosilo samo na taj račun, koji je rađen po staroj tarifi, odnosno sa samo 40 besplatnih impulsa i uz najnovije poskupljenje od 48,5 odsto. K. P.



