Izvor: Glas javnosti, Tanjug, 02.Dec.2009, 12:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Besna mačka napala dve osobe
KRAGUJEVAC - Mačka zaražena besnilom povredila je dve osobe u selu Gornje Jarušice kod Kragujevca zbog čega su preduzete hitne mere vakcinisanja životinja u tom i okolnim mestima, saopštila je Veterinarska stanica u Kragujevcu.
Prema rečima veterinara Branislava Kneževića, mačka nepoznatog vlasnika je u petak ušla u dvorište jedne porodice u selu Gornje Jarušice i napala stariju ženu, koju je ogrebala i izujedala po rukama.
Potom je napala i njenog sina koji je >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << uspeo da se odbrani i ubio je mačku.
- Nadležni institut u Beogradu potvrdio je da je mačka zaražena besnilom, zbog čega je odmah počela hitna vakcinacija pasa i mačaka u tom selu, a obavezu da vakcinišu svoje mačke i pse imaće i meštani okolnih šest sela - rekao je Knežević.
Naglašavajući da vakcinacija pasa i mačaka košta 700 dinara, Knežević je naveo da će svi koji se ne odazovu toj zakonskoj obavezi biti kažnjeni novčano, a potom će morati i da vakcinišu svoje kućne ljubimce.
On je naglasio i „da su leglo zaraze besnila divlje životinje, lisice, vukovi, šakali i da je jedina zaštita od besnila redovna vakcinacija domaćih životinja - pasa i mačaka“.











