Izvor: B92, 01.Jan.2008, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Beogradski sindikat oduševio decu
Beograd -- Tridesetoro dece koja žive na ulici Novu godinu je proslavilo u privremenom svratištu za decu u prostorijama "Sinema reksa".
Za proslavu je bila pripremljena i novogodišnja trpeza, a gosti na proslavi bili su članovi grupe Beogradski sindikat. Deca su u svratište dolazila iz svih krajeva grada. Oni kažu da im svako, pa i privremeno svratište mnogo znači, kao i da ih je Beogradski sindikat oduševio.
Feđa iz Beogradskog sindikata kaže da mu je drago >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << što su pomogli klincima iz svog kraja.
Žao mu je što deca još ne znaju za novo svratište, jer ih je očekivao mnogo više.
"Kao i svi građani koji su došli i doneli nešto, tako smo došli i mi. Stvarno je potrebna pomoć, i mi dajemo nekakvu podršku. Klinci koji treba da idu u školu, da žive normalno, žive jako loše. Vidim, evo stvarno ljudi dolaze, evo sad čovek donosi hranu, i donose ćebad. Ljudi, dođite u Reks i pomozite, ali, opet, i da se sve to nekako planski reši, da ne bude samo neka jednokratna pomoć, nego i da se ljudi malo u državi probude" rekao nam je Feđa iz Beogradskog sindikata.
Koordinatorka svratišta Maja Đorđević kaže da je Beogradski sindikat na novogodišnju proslavu došao zato što su to deca poželela i objašnjava da terenski radnici još obaveštavaju decu koja žive na ulicama o tome gde se mogu privremeno skloniti od hladnoće.
"Oni će u ovim prostorijama moći da jedu, da uzmu čistu garderobu. Naši stručni radnici ovde rade isto kao i u Drinčićevoj, s tim što će neki od njih aktivnije raditi. Socijalni radnici će dolaziti svaki dan. Nažalost, ovde još ne mogu da se kupaju, ali ćemo pokušati i to da organizujemo. Noćenje u urgentnim situacijama će biti organizovano u Zavodu za vaspitanje dece i omladine", rekla je Maja Đorđević.
Od zatvaranja svratišta u Drinčičevoj ulici, u prostorijama Kulturnog centra B92 "Sinema reks" deci će biti obezbeđen dnevni boravak, dok će mališani bez porodica moći da spavaju u Zavodu za vaspitanje dece i omladine.
Na te dve lokacije, deca će boraviti mesec dana, dok se ne završi renoviranje prostora u Krfskoj, koji je Centru za integraciju mladih na korišćenje ustupio Gradski sekretarijat za dečju i socijalnu zastitu.





